HomeSDHInfo

Základní info

  • O vzniku sboru - Sbor dobrovolných hasičů Janovice-Bystré (Požární sbor Bystré) byl ustaven na schůzi v místnosti pohostinství Jednota (pí. Toflová), a to dne 5. 2. 1956. Této schůzi předcházela již iniciativa některých občanů a M.N.V. v lednu téhož roku, kdy se dohodlo úsilí o získání členů do sboru. Prvním předsedou se stal Alois Kučera, velitelem Karel Hovjacký. Organizace SDH v Janovicích dala nově vzniklému sboru do vínku 500,- Kčs a v listopadu 1956 byl sbor vybaven technikou-stříkačka DS-12 s příslušenstvím. Nyní má SDH pro svou potřebu automobil V3S, parkující ve zbrojnici na Bystrém, kde se nachází také "základna " hasičů.
  • Činnost - I když bystřanští hasiči nemají za sebou tak dlouhou dobu působnosti jako hasiči janovičtí, vryli se do paměti všech občanů Bystrého mnohými akcemi. Z veřejně prospěšných můžeme připomenout výstavbu autobusových čekáren, potravin Jednota, stavební úpravy hasičské zbrojnice, výpomoc v zemědělství. Pro oživení společenského dění v obci členové has. sboru pořádají taneční zábavy, zájezdy po krásách vlasti a historických památkách. Pravidelně se také zúčastňují pohárových soutěží.
  • Současnost - V roce 2005 hasiči z Bystrého  spolu s ostatními sbory založili Beskydskou ligu, ve které působí dodnes.Informace o této lize naleznete na web.stránkách www.beskydskaliga.info    V roce 2008 se hasičům povedlo získat náhradu za starý automobil V3S, Volkswagen Transporter 4X4 - bývalý služební vůz Policie ČR. Jednou za čas se nám vyskytne situace složit „TEAM B“ nebo „ŽENY“. Od roku 2009 používají sportovní družstva stroj, který je upravený čistě pro potřeby požárního sportu.
  • Závěrem - SDH Bystré často vypomáhal při likvidaci požárů i v okolních obcích. Na počest svým členům pořádají už od roku1979 hasičskou soutěž s názvem "Memoriál Ladislava Gureckého a Karla Hovjackého".

Soutěž Bystré 2024

  • 25.5.2024 14:00, Hřiště u Bystřanky
  • Startovní pořadí zde.
  • Propozice zde.
  • Výsledky 2023 zde.
  • Událost na Facebooku zde

Dobrý anděl

  Dobry andel 2

Více info zde.

 

Statistika

TOPlist

Joomla templates by Joomlashine