Požár chaty 18. 3. 2018

V Lubně u Frýdlantu nad Ostravicí zasahovalo v neděli 18. 3. 2018 večer několik hasičských jednotek (včetně SDH Bystré) u požáru chaty. Požár byl ohlášen v 18:36.

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 18. 3. 2018 večer a v noci u požáru dřevěné chaty v katastru obce Frýdlant nad Ostravicí, místní části Lubno (okres Frýdek-Místek). Předběžná škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru chaty o půdorysu 7 × 7 metrů s betonovými základy a pultovou střechou informováno v neděli po půl sedmé večerní.

Do Lubna vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Frýdlant nad Ostravicí, Janovice a Janovice-Bystré, celkem 7 vozidel.

Už při příjezdu hasičů hořela chata na svahu vydatným plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu pomocí tří vodních proudů za hodinu, na své základny se vraceli po dohašení až po nedělní půlnoci.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezské­ho kraje